بروشور چیست؟
بروشور مجموعه اطلاعات جزئی و خاص در مورد خاصیت یک نوع محصول، فواید و عملکردهای احتمالی آن، نحوه مصرف، قیمت آن، تنوع رنگی (درصورت داشتن) و… میباشد. بروشورها در مجموع شامل اطلاعاتی از محصول هستند که برای مصرف کننده مفید است و برای انتخاب محصول توسط مصرف کننده در آن درج می گردد. در ادامه به بررسی کاربرد و ویژگیهای بروشور میپردازیم

b2

بروشور مجموعه اطلاعات لازم از محصولات است. یک بروشور معرف محصول شماست.

کاربرد بروشورها برای مصرف کننده و تولید کننده ها
به طور کلی تمامی شرکت ها ، برندها و کارخانه ها، جهت معرفی و در اختیار قراردادن اطلاعات لازم و مفید در مورد محصول خود ، به بروشور نیاز دارند. به همین دلیل بروشورها در بسیاری از فروشگا ها که دارای تنوع محصول بالایی هستند وجود دارند و مخاطبین با مطالعه بروشور میتوانند محصول مورد نظرشان را به درستی انتخاب نمایند. به طور مثال اگر شما تولید کننده محصولات آرایشی و بهداشتی هستید، بروشور محصولات شرکت شما می تواند به این صورت باشد: بروشور محصولات شامپو حاوی: انواع سری شامپوهای تولید شده اعم از شامپو آلئوورا (مخصوص موهای چرب ، خشک و معمولی)، شامپو سیر (مخصوص موهای چرب، خشک و معمولی)، شامپو حجم دهنده (مخصوص موهای چرب، خشک و معمولی) و… که هر یک حاوی اطلاعاتی مربوط به خواص و فواید محصول، نحوه استفاده و مدت زمان مصرف، قیمت محصول، تفاوت هر یک از محصولات با یکدیگر و … که تمامی این اطلاعات برای مصرف کننده، داده می شود تا از میان آنها یکی را بر اساس توضیحات مندرج، برگزیند.

سایز و ابعاد بروشور
بروشورها دارای اندازه های مختلف هستند که با توجه به نیاز و سلیقه مشتریان چاپ می گردند، ابعاد نرمال بروشورها در دو سایز آ 4 و آ 5 و به صورت سه لت و دو لت چاپ و طراحی میشوند و دارای تیراژ بالایی هستند زیرا قرار است که در میان مصرف کنندگان بیشماری توزیع گردد. گرم کاغذ آنها می تواند به دلخواه انتخاب شود، که با توجه به نوع و سلیقه مشتریان میتواند متفاوت باشد.

b1

چاپ بروشور در سایزهای مختلف انجام میشود. قیمت بروشورها ارزان و مفرون به صرفه میباشند.

قیمت بروشور
قیمت بروشورها بسته به گرم کاغذ و ابعادشان متفاوت میباشد . به طور کلی بروشورها ارزان هستند و به دلیل تیراژ بالا به دلیل مقرون به صرفه بودن ، در گرم پایین چاپ میشوند، بنابراین تمام مشتریان میتوانند برای محصولات خود از بروشور استفاده نمایند چرا که علاوه بر زیبایی و احترام به مخاطبان ، از قیمت بسیار مناسبی برخوردار هستند.